AR-GE ve Destek Programı

AR-GE ve Destek Programımızın Amacı

AR-GE açılımı ile araştırma ve geliştirme faaliyetleri anlamına gelmektedir. Sektör fark etmeksizin yenilikçi uygulamalar geliştirerek insanlığın yaşam kalitesini artırmaya yönelik yenilikler sunmak amacıyla yürütülen faaliyetlerdir.

Ar-Ge ilaç sektöründe insanların sağlığını doğrudan etkileyen sonuçlar oluşturması nedeniyle büyük öneme sahiptir.

Ufuk Farma olarak yüksek öncelikli amaçlarımızdan birisi yenilikçi tedavileri araştırmak, geliştirmek, geliştirenlere yardımcı olmak ve üretmektir.

Biyoteknoloji, onkoloji, nörobilim, ağrı, nadir görülen hastalıklar, metabolik hastalıklar, aşı geliştirme, kardiyovasküler hastalıklar başta olmak üzere birçok önemli alanda yeni tedaviler sunacak Ar-Ge çalışmaları yapmaktayız.

Ar-Ge ve Destek Programımızın amacı, tüm yenilikçi projeleri, bilim ve teknoloji ile buluşturarak yeni fikir ve buluş gerçekleştiren kişi ve işletmelere destek olmaktır. Yeni girişimcilere destek olarak yeni ürünlerin geliştirilmesini sağlayarak yeni bilgi ve hizmetlerin üretimini sağlamaktayız. Bu sebeple hem girişimcilere destek olmakta hem de sağlık alanında daha iyi tedavi ve hizmetler sunmayı amaç edinmekteyiz.

1993 yılında yayımlanan Türkiye’deki ilaç araştırmaları yönetmeliği çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı ve Etik Kurul Onayları ile klinik araştırma ve Ar-Ge bölümümüzün sorumluluğunda çok sayıda ulusal ve uluslararası araştırma yaptık.

Bize aşağıda bulunan iletişim formumuzdan ulaşabilir Ar-Ge bölümümüz uygun gördüğü takdirde size sağlayacağımız destekten yararlanabilirsiniz.

Ar-Ge Proje ve Destek İçin İletişim Formumuz