Brunem Burun Spreyi

Brunem Burun Spreyi (Nazal Sprey)

Kullanım Amacı:

Brunem koruyucu, nemlendirici ve iyileşmeyi hızlandırıcı bir burun spreyidir.
Burnumuz alerjen, virüs, bakteri vs. hastalığa neden olan maddelerin vücudumuza giriş kapısıdır. Bu nedenle burun sağlığının korunması son derece önemlidir. Burun mukozasının hastalık yapacak etkenlerin tutunmasına imkân vermeyecek şekilde sağlıklı olması, neminin korunması ve iklim şartları, enfeksiyon, alerji, kullanılan sprey vb. İlaçlar için bariyer etkisi yaratmaktadır.

Hyaluronik asit burun ve sinüslerin içini döşeyen mukozaya uygulandığında burun ve mukozanın nem oranını arttırır, mukoza üzerine ince bir film tabakası oluşur ve mukoza yumuşar; mukozanın esnekliği ve yeniden yapılanmasını sağlar.

Etki Mekanizması

Burun ve mukozanın alt tabakasının gelişmesine ve tamirine yardımcı olur. Nemlendirici olarak rol oynar ve aynı özelliği burun ve sinüslerin içini döşeyen mukozada gösterir.

Pantenol (pantotenol), B5 vitamini pantotenik asidin bir alkol formudur. Cilt tutma suyuna kolayca nüfus eder ve nemlendirici, yumuşatıcı ve nemlendiricidir. Panenol, iltihaplanma belirtilerini hafifletir ve epilezasyonu uyarır.

C vitaminine, doğal bir antihiztamin ve antioksidan görevi görür. Çalışmalar, alerjik reaksiyon bilgesinde meydana gelen iltihaplanmayı, şişmeyi ve ilgili semptomları azaltabileceği göstermiştir.

Sodyum klorür; vücuttan kaybedilen sıvının ve tuzun yerinekonmasında işe yarar.

EDTA koruyucu olarak kullanılmıştır.

Sitrik Asit monohidrat ph ı dengelemek için kullanılmıştır.

Trisodyum sitrat dihidrat, başlıca tamponlayıcı, ayırıcı ve emülsifiyeedici, asit düzenleyici ajan olarak kullanılmıştır.

Benzalkonyum klorür koruyucu madde olarak kullanılmıştır.

Brunem Nasıl Kullanılır?

Brunem Burun Spreyi 10 yaş üstü ve yetişkinlerde günde 3 kez 2 veya 3 puf (3×2) şeklinde kullanılmaktadır.

Tüm sorularınız ve detaylı bilgi için hemen arayın. 

Brunem Eğitim Notlarına Aşağıdaki Görüntüle Bölümünden Ulaşabilirsiniz.