Lactomento Süt Artırıcı Damla

Lactomento Süt Artırıcı Damla

Lactomento İçeriği:

Rooibos ekstresi: Yeşil çaydan daha fazla antioksidan içerir. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde düzenli olarak tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Rezene: Özellikle bebeklerin gelişmemiş sindirim sisteminde kaynaklanan hassasiyet ve sindirim problemlerinin giderilmesinde yardımcı olur. Ayrıca rezene anne sütünde galoktogog özellikli bitkidir.

Mine çiçeği: Hipofiz bezinden prolaktin ve oksitosin hormonlarının salgılanmasını sağlar. Süt arttırıcı bir bitkidir.

Hayıt Otu: Süt miktarını ve kalitesini arttırdığı bilinmektedir. Emzirme döneminde huzurlu günler geçirmek isteyenler hayıt tohumunu tercih edebilir.

Keçi Sedefotu: Asırlardır anne sütünü arttıran galoktogog (Süt arttırıcı) bitki türlerinden biridir. Bunun yanı sıra antioksidan etkisi vardır ve sindirim kolaylaştırıcıdır.

Unutulmamalıdır ki Lactomento damla bir ilaç değil gıda takviyesidir. 

Arpa Ekstresi: Yapılan bilimsel araştırmalar ekstresinin anne sütünü arttırıcı etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Arpa ekstresi, prolaktin hormonunu salgılanmasına yardımcı olmakta, prolaktin hormonu laktasyonu yani süt verimini arttırmaktadır.

C vitamini: Önemli bir antioksidandır, ve vücudu enfeksiyona karşı korur. C vitamini vücutta depolanmadığı için de özellikle hamile ve emziren anneler için sürekli alımı oldukça önemlidir.

Beta-glukan: Ekmek mayasından elde edilir. Sağlıklı seviyede süt üretimini destekler. Bitkisel östrojen ve diğer maddeler sayesinde hem an sütünü artırır hem de anne sütünün salgılanmasını sağlayan hormonların üretilmesini sağlar.

Çemen otu: araştırmalar, çemen otu tohumu tüketen bir annenin 3-4 saatte bir emzirebilecek kadar bol sütün üretildiğini gösterilmiştir.

B 12 vitamini: Anne sütünün içeriği annenin beslenmesinden ve eksiklik durumlarından doğrudan etkilenir. Eğer annede B12 vitamini eksikliği varsa, gebelikte bebeğe yeterli miktarda B12 vitamini geçemediğinden, bebek eksik depo ile dünyaya gelir. Annelerin serumundaki ve sütlerindeki B12 vitamini miktarları arasında kuvvetli bir korelasyon vardır.

Lactomento Nasıl Kullanılır?

Bitkisel ekstreler ve c vitamini içeren takviye edici gıda, ağızdan (oral) alınarak günde 1 kez kullanılır.

Tüm sorularınız ve detaylı bilgi için hemen arayın. 

Lactomento Eğitim Notlarına Aşağıdaki Görüntüle Bölümünden Ulaşabilirsiniz.